o Nas

Green Energy Congress > o Nas
Green Energy Congress

Najważniejsze Eko Trendy

Degradacja środowiska naturalnego stanowi jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego świata, a zmiana klimatu ma wpływ na każdy aspekt naszego życia. Osiągnięcie neutralności klimatycznej stało się również jednym z głównych celów Europy.
W kwietniu 2021 r. Rada i Parlament osiągnęły wstępne porozumienie co do europejskiego prawa klimatycznego. Osiągnięcie celu redukcyjnego w 2030 r. stanowi wymóg prawny.
 

Green Energy Congress 

GREEN ENERGY CONGRESS​

To projekt holistyczny, kompleksowo podejmujący tematykę transformacji energetycznej, odnawialnych źródeł energii (OZE), gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), zero waste, zrównoważonego rozwoju, świadomości ekologicznej oraz ochrony klimatu. Podczas kongresu omawiamy najbardziej aktualne trendy zachodzące w gospodarce i społeczeństwie. Przedstawiamy przykłady działalności firm, instytucji oraz samorządów lokalnych, które stanowią kluczową rolę we wdrażaniu zielonych zmian i eko inicjatyw.

Celem organizacji Green Energy Congress jest utworzenie wydarzenia integrującego praktyków i ekspertów z poszukującymi inspiracji w obszarze optymalizacji polityki zrównoważonego rozwoju. To przestrzeń merytorycznej wymiany doświadczeń oraz popularyzacji innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych jak również upowszechniania najlepszych praktyk w zakresie proekologicznych postaw i projektów.

Dla kogo?

Green Energy Congress to spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, transformacji energetycznej, gospodarki obiegu zamkniętego oraz innowacyjnych technologii z obszaru zielonej energii i ekologii. Kongres Zielonej Energii skierowany jest do przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych, reprezentantów miast i samorządu lokalnego oraz naukowców i organizacji pozarządowych jak również wszystkich zainteresowanych zastosowaniem zielonej energii w gospodarce i poprawą sytuacji klimatycznej.

Formuła Kongresu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, Green Energy Congress odbywa się w formule hybrydowej. To połączenie tradycyjnej formy spotkania w salach konferencyjnych Centrum Kongresowego ICE Kraków z uczestnictwem online. Uczestnicy wydarzenia w ICE Kraków uczestniczą osobiście w części merytorycznej, na poszczególnych scenach, jak również korzystają z części wystawienniczej i możliwości networkingu. Uczestnicy online korzystają z dedykowanej platformy do streamingu, a realizacja wydarzenia odbywa się w oparciu o najnowsze technologie przesyłu obrazu i dźwięku. Uczestnik sam decyduje o formule, która jest dla niego bardziej odpowiednia!

EKO - TRENDY

Dwudniowe wydarzenia pełne prelekcji oraz paneli dyskusyjnych. Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zielonej transformacji gospodarki, pomiędzy przedstawicielami biznesu, sektora samorządowego i naukowego.

WYJĄTKOWI PRELEGENCI

Wystąpienia uznanych autorytetów, ekspertów i praktyków posiadających szerokie doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, GOZ, OZE,
ekologii oraz ochrony klimatu.

TOP ECO INNOVATION

Pozwól, by inni dowiedzieli się o Twoim rozwiązaniu na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju!
Zyskaj rozgłos i nowe możliwości w zakresie potencjalnych inwestorów czy klientów!
Weź udział w konkursie!

Zwycięskie projekty zaprezentujemy podczas finału konkursu na Green Energy Congress.

FORUM WIEDZY I DIALOGU

Formuła Kongresu została opracowana w taki sposób by umożliwić uczestnikom wydarzenia zadawanie pytań w trakcie prelekcji jak i paneli dyskusyjnych, a także kontynuację rozmów w strefie networkingowej. Profesjonalnie przygotowane panele dyskusyjne dadzą możliwość przysłuchiwania się dyskusjom ekspertów z różnymi perspektywami spojrzenia na poruszane zagadnienia.

KLUCZOWE TEMATY

Opracowując program Kongresu prowadzone były liczne rozmowy i dyskusje zarówno z przedstawicielami biznesu, nauki i administracji publicznej w celu znalezienia najbardziej istotnych tematów w czterech obszarach:
➭Zielona Gospodarka
➭Transformacja Energetyczna
➭Samorząd i Smart City
➭Społeczeństwo

Green Energy Congress

Mówią o Nas

Green Energy Congress

 • Gdzie?

  ICE Krakow Congress Centre
  Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków

 • Kiedy?

  4-5 Październik 2022

 • Skontaktuj się z nami:

  Agata Paciorek  +48 575 771 540
  Przemysław Machynia +48 500 685 523
  kontakt@greenenergycongress.pl

Green Energy Congress 2022

Partnerzy | Patroni Kongresu